ХАСКОВО   Хасково 1957 победи Любимец на Ямача в двубой

...

Бабангида с гол от съблекалнята на Ямача

ХАСКОВО

Хасково 1957 победи Любимец на Ямача в дуел от 22-рия кръг за състезание на Областната футболна група. Така домакините се приближиха на точка от водача Герганин извор и към този момент имат 44. И шестте гола паднаха през първото полувреме. Още от съблекалнята звездата и треньор на тима Емо Ангелов-Бабангида отпуши вратата на любимчани, за които цялостен мач след травма игра президентът им Атанас Сталев. Джан Халим означи два бързи гола в 7-ата и 16-ата минута, а резултатът стана типичен за червено-белите. Четвъртото попадение вкара Влади Зафиров. В края на първата част гостите направиха няколко мощни контраатаки и понижиха с два гола преднината на хасковлии.

Второто полувреме бе белязано с куп пропуски на домакините, които можеха да бият даже с двуцифрен резултат. На 13 май (неделя) Хасково 1957 ще гостува на Топлика  (Минерални бани), а Любимец приема Тунджа (Срем) с ден по-рано.

В Харманли локалният Хеброс 1921 изигра може би най-стойностния си мач от началото на пролетния полусезон и разруши с 5:1 състава на Стамболово. Харманлийци бяха цялостни господари на терена, а гостите имаха забележим спад, след значимия триумф против Свиленград през предишния кръг.

Припомняме, че предишният петък, АФК Хасково записа извънредно сериозна победа с 6:1 при гостуването си на Тунджа (Срем). Така момчетата на треньора Краси Куманов не престават да се борят настървено към върха на таблицата. Головете за гостите означиха: Стефан Русев, Кирчо Крумов, Ахмед Рамадан, Слави Стефанов, Давид Стоянов и Димо Хаджиев.
Другият сериозен триумф реализира съставът на Извор, който се наложи с 5:1 над Асти АБ (Хасково) в мач пренасрочен от 21-я кръг в Горски извор. Дубълът на Свиленград 1921 не срещна отпор от Раковски и ги победи на “Колодрума ” с 2:0.

Неприятен отенък остави обаче неявяването на един от положителните тимове в групата Топлика за своето посещение на Герганин извор в Харманли. Така с новите си 3 точки, символичните домакини от Бисер имат към този момент 45 точки и са още веднъж първенци.

КЛАСИРАНЕ СЛЕД 22 КРЪГ:

1. Герганин извор (Бисер)                  19   14   3   2   55:18   45

2. Хасково 1957 (Хасково)                 19   14   2   3   55:23   44

3. АФК Хасково (Хасково)                18   12   2   4   41:18   38

4. Извор Автомагистрала (Горски извор)              18    9   6   3   36:19    33

5. Топлика (Минерални бани)           17   10   2   5   29:25    32

6. Хеброс 1921 (Харманли)                19   10   2   7   48:36    32

7. Свиленград 1921 II                          18    9   0   9   33:31    27

8. Стамболово (Стамболово)              19    6   4   9   43:44    22

9. Тунджа (Срем)                                 18    6   2  10  30:52    20

10. Любимец (Любимец)                     18    3   0  15   28:55    9

11. Асти АБ (Хасково)                         19    3   0  16   20:65    9

12. Раковски (Ивайловград)                17    2   1  14   11:40    7